Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Chovatelská stanice Viva Moravia byla registrovaná v prosinci 2003.

Něco málo z historie...

V té době již čítala tři členy,bratry Argose a Dana z Vizovického podzámčí a Julinku od Řeky Lomnice.Na jaře 2004 se u nás narodil první vrh po Julince  a Danovi. A protože po odchodu štěňat bylo doma trochu prázdno, přibyla k nám do smečky Orka z Heřmanova domu,fenka na kterou se nezapomíná. Dan, Julinka a Orka pak vytvořily základ chovu Viva Moravia a i když do našeho chovu zasáhli i jiní psi, těmi zásadními a srdečními byli právě tito tři.

 

Současnost... 

V současné době už jsou Julinka,Orka i Dan ve psím nebi ,v chovu po nich ale působí řada potomků a u nás doma žijí  Orkčiny děti, vnoučata i pravnoučata.

Všichni psi s námi sdílí dům i zahradu,kotce byste u nás marně hledali.Bydlíme společně na polosamotě na hájovně, v těsné blízkosti Vojenských lesů Plumlov,kde naši psi i loví.Jsou využívaní  velmi intenzivně na naháňkách,dohledávkách  okrajově i při norování.Všichni mají složené lovecké zkoušky přesahující minimum stanovené klubem.Jsou to skvělí lovečtí pomocníci,ale hlavně kamarádi v dobrém i zlém a členové rodiny.

Filozofie chovu

Za rok odchováváme jeden až dva vrhy štěňat.Při výběru krycího psa otce jsou pro nás důležité lovecké vlohy,podmínkou je kontaktní norování v zahraničí stejně jako práce na divočáka.Hlasitost na čerstvé stopě považujeme za samozřejmost, naše odchovy se ale můžou pochlubit i hlasitostí u zhaslého kusu.Pokud je to možné,vybíráme takového  krycího psa který má navíc výborný exteriér,ale hlavně povahu. V posledních letech na krytí vyrážíme převážně do zahraničí, využíváme ale i psy z našeho chovu nebo psy žijící v ČR, o kterých jsme přesvědčení že můžou svým potomkům předat výborné povahové, exteriérové nebo lovecké vlatsnosti.. Štěňata jsou odchovaná doma,v úzké blízkosti s našimi dětmi .

Jezevčík je pes pro každého,přizpůsobí se aktivní rodině s malým dítětem stejně jako důchodci.Jediné co potřebude je láska svého majitele. Každý by si ale měl uvědomit, že nejšťastnější jsou v lese. K tomu byli vyšlechtěni a to je jejich životní cíl. V dnešní době se stává trend dělat z jezevčíka výstavního manekýna a to je velká chyba.

Do budoucna je našim cílem udržet výborný exteriér u našich odchovů a také jezevčíka jako lovecké plemeno. Snaha o zrušení loveckých zkoušek která se v poslední době objevuje se u nás nesetkává s pochopením.

 

   Smečka Viva Moravia podzim 2013

 

 

TOPlist
aktualizováno: 12.01.2018 09:00:39