Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Děkujeme vám že jste se rozhodli pro psa z naší chovatelské stanice.Zde jsme pro Vás shrnuli pár informací na které se možná chcete zeptat a které Vás zajímají.Pokud je něco co se zde nedočtete,neváhejte nás kontaktovat.

 

Rezervace štěněte

V přídadě že si chcete rezervovat již narozeného pejska nebo máte zájem o štěně z plánovaného vrhu,kontaktujte nás prosím nejlépe e-mailem,přes facebook nebo pokud nemáte jinou možnost tak telefonem.E-mail  a facebook je výhodnější v tom že tak na sebe necháváte kontakt do budoucna,na který následně posíláme fotky a informace.

                  

Návštěva u štěňat,výběr

Většina zájemců,kteří to nemají příliš daleko chtějí štěně vidět předem.I my to vítáme,vidíme aspoň komu pejska svěřujeme dříve než v den odběru.Návštěva u nás je možná  až od 4.týdne štěňátek a to hlavně s ohledem na jejich zdraví a psychickou pohodu jejich matky.Možnost výběru pejska  záleží na tom v jakém pořadí jste si u nás štěně rezervovali.Pokud si někdo kromě  konkrétního psa chce vybrat i jméno,musí tak učinit před tetováním štěňat,což je v 6.týdnu věku.Proto výběr jména umožňujeme jen výjmečně,protože majitelé si často na poslední chvíli výběr konkrétního štěněte rozmyslí a jsou zklamaní že mají pejska s jiným jménem než si původně vybrali.

              

Krmení

Naši psi a  tedy i naše štěňata jsou krmeni přirozenou stravou, tedy masem a zeleninou s podáváním různých vitaminových doplňků.Protože ale víme že část chovatelů krmí granulemi,naše štěňata jsou připravena i na tuto možnost.Pokud má ale někdo zájem dozvědět se proč jsme granule my zavrhli,doporučuji web http://www.barfclub.eu,nebo alespoň článek stažený z těchto stránek(viz.níže),kde se o všem dočtete podrobněji.V případě zájmu rádi poradíme s výživou masem i u vašeho pejska.

- rozdíl v krmení v domácích podmínkách versus zdraví psů

V dnešním článku se zamyslíme nad tím, jaký je rozdíl mezi krmením psa před „érou granulí“ a v této éře. Jaký je rozdíl v domácí stravě našich mazlíčků dnes a v době, kdy ještě neexistovala tzv. kompletní krmiva? Je vůbec doma připravovaná strava pro psa vhodná z hlediska jeho zdraví? Častým argumentem proti tomuto způsobu krmení je klasická věta: vždyť doma připravované krmivo není vyvážené a ani kompletní! Dalším často slýchaným argumentem je, že pak psovi můžou některé látky přebývat nebo dokonce chybět!

Tyto a další argumenty vznikly právě v době, kdy ještě nebyly k dispozici granule a ani jiná „kompletní“ krmiva. Pes byl venku u boudy a ke krmení dostával zbytky z kuchyně. Psi v této době byli krmeni tím, co zbylo od stolu a nikdo nepřemýšlel nad vhodností této stravy a jestli má pes vše, co k životu potřebuje. V psí misce se tak daly najít knedlíky, brambory, zbytky polívek a omáček, mléko, odřezky masa nebo třeba staré pečivo.  Vlivem takovéhoto stravování trpěli psi různými nemocemi, z nichž nejvíce diskutované byly vývojové vady kostry a tím způsobené křivení končetin. Nevhodnou stravou trpí nejvíce mladí rostoucí psi velkých plemen, u nichž jsou požadavky na krmení vlastně nejvyšší.

A proto veterináři i chovatelé řešili růstové problémy, zejména u šťěňat velkých plemen. V té době přišel velký boom kompletních krmiv. Od té doby se veterináři na škole učí, že sestavení krmené dávky pro psa je tak složité, že můžeme být všichni vděční výrobcům kompletních krmiv, že se tohoto náročného úkolu ujali za nás. Od té doby už nikdo neřešil, co kdo přidává ke krmení, aby měl pes dostatek vápníku, ale hlavním tématem bylo – jakými granulemi psa krmíš? Krmivářský průmysl se nám snaží vnutit myšlenku, že krmivo pro psa musí být naprosto vyvážené a kompletní a chovatel už k němu nesmí nic dalšího přidávat. Tak vznikla iluze, že ani není možné krmit psa jiným způsobem.

Když se nad tím ale zamyslíme „selským rozumem“, musíme se nutně dostat k názoru, že pes je přeci masožravec a nejpřirozenější pro něho tak musí být maso! Ani my lidé  nejíme vyváženou komerční stravu! Dokonce ani svým dětem, na kterých nám nejvíce záleží, nedopřáváme komerčně připravené hotové směsi! Proč tedy k něčemu takovému nutit našeho psa? Podíváme-li se na problém z vlastního pohledu, tak můžeme jednoznačně říci, že si rádi na jídle pochutnáme a že by nikdo z nás nechtěl jíst stále to samé, byť by to bylo sebevíc vyvážené jídlo! S touto myšlenkou se ztotožňuje čím dál více chovatelů psů a koček a tak vlastně v moderní době vznikl BARF. Jedná se o krmení psa přirozenou stravou. Jakýsi návrat k přírodě.  Pro psa to znamená, že v misce najde maso (svalovinu, odřezky, šlachy, orgány), kosti, ovoce, zeleninu, občas nějakou tu přílohu nebo mléčný výrobek a sem tam i nějaké doplňky výživy.  Pes sice nemá v každé misce kompletně vyváženou krmnou dávku, ale zato je spokojený, na krmení si pochutná a vitamíny a minerály dostane v pro něho nejlépe stravitelné formě.

Ze způsobu stravování člověka je nám jasné, že není nutné, aby každé jídlo bylo naprosto vyvážené, ale stačí vyváženost v delším časovém úseku. Proto by měla být strava psa co nejvíce pestrá a za období 3-4 týdnů by měl pes  dostat od každého něco, aby mu opravdu nic nechybělo. Zpočátku bylo krmení masem doménou hloubavých chovatelů, kteří načetli spoustu informací a pak se mohli do přirozeného krmení svých mazlíčků pustit naplno. Tento způsob může někomu připadat příliš náročný a složitý.  Ale není tomu tak. Výhodou dnešní doby jsou specializované firmy, které vyrábějí dokonce již hotové balíčky, které obsahují maso, kosti i zeleninu v tom správném poměru.  Pro člověka, který s BARFem začíná, nebo který nemá čas na přípravu krmiva je to ideální způsob jak dopřát svému psovi přirozenou stravu. Pro ty, kteří se o krmení více zajímají, jsou k dispozici jednodruhová mletá nebo kusová masa a při jejich servírování už pak nadšený chovatel může zapojit vlastní fantazii a využít informace získané z literatury nebo seminářů.

Zásadním rozdílem tedy je, že dříve se do psí misky dostávaly jen zbytky bez ohledu na vhodnost  tohoto krmiva pro samotného psa, kdežto dnes jsou potřeby psa při přípravě krmiva jednoznačně na prvním místě. 

 

         

 

 

 

Jak štěňe žije

Naši psi bydlí s námi v našem domě  a stejně vyrůstají i všechna štěňata.Psi mají neomezenou možnost výběhu na zahradu,kde se od  útlého  věku seznamují s pachy a zvuky okolního světa. Vyrůstají v kontaktu s našimi dcerami a jsou zvyklá na běžný ruch domácnosti.V době odběru už má většina štěňat alespoň částečné návyky čistotnosti. Pokud plánujete mít svého pejska trvale zavřeného ve venkovním kotci, poohlédněte se prosím jinde. Naše odchovy jsou kontaktní, zvyklé na pobyt volně, ať už doma nebo na zahradě. Přechod do zavřeného prostoru  v odloučení od lidí by pro takové štěně byl velmi stresující a my ho tomo chceme ušetřit.

                            Odběr štěněte

Odběr pejska je možný nejdříve ve věku 50.dní,dříve od nás pejska nedostanete!!Nemá cenu nás přemlouvat,dříve Vám psíka dát nesmíme a ani nedáme s ohledem na jeho zdraví.Pozdější odběr záleží vždy na dohodě a je samozřejmě možný.

V době odběru je štěňe očkované,opakovaně odčervené, tetované a po dohodě i čipované.Při prodeji do zahraničí je čipované vždy.Do nového domova si odnáší krmení na první dny,hračku  a deku s pachem mámy a sourozenců. Samozřejmostí je  očkovací průkaz a kupní smlouva,která obsahuje informace o pejskovi,jeho rodičích a něco málo o krmení  a očkování.Průkaz původu posíláme novým majitelům poštou na předem domluvenou adresu po jeho obdržení z Plemenné knihy,většinou přibližně po měsíci od prodeje štěňat.

                 

Závěrem

Dostanete od nás štěně po lovecky vedených rodičích,bez exteriérových vad a s přátelskou povahou.Pokud by tomu tak nebylo,budete o všem informovaní a bude proveden záznam v kupní smlouvě.Dostáváte tedy štěně u kterého si nejsme vědomi žádné vady bránící využití v chovu nebo v lese.I tak se ale může stát že pejskovi v dospělosti nevyroste zub,bude mít exteriérovou vadu nebo nebude lovit podle vašich představ.I když je nám to moc líto,je to možné a zabránit tomu neumíme.V době odběru ani my nevíme jak bude které štěně vypadat v dospělosti a už vůbec nedokážeme odhadnou jeho lovecké vlohy.Berte to prosím na vědomí,pro vaši spokojenost a naše dobré jméno děláme maximum,příroda je ale mnohdy mocnější.

                   

 

Upozornění !!!

Je jen a výhradně na nás komu svěříme naše odchovy.Děláme maximum pro to aby naši odchovanci našli ty nejlepší majitele.Pokud se ale i po předchozím přislíbení pejska dozvíme skutečnosti,které se neshodují s naší představou o vhodném zacházení,prostředí a podobně,rezervaci zrušíme.Netrváme na tom aby nový majitel byl  aktivní myslivec,účastnil se výstav, zkoušek a podobně, pro naše odchovy hledáme pouze a jen milujícího majitele .V případě zájmu ale vítáme snahu s pejskem cokoliv podniknout,rádi pomůžeme s výcvikem,uchovněním, výstavami, úpravou,prostě vším co pes ke svému životu více nebo méně potřebuje.

 

             

 

 

 

 

TOPlist
aktualizováno: 12.01.2018 09:00:39